01 липня 1804 року. Народилась Жорж САНД.

1804 | 07 | ЛИПЕНЬ | 01 липня 1804 року. Народилась Жорж САНД. Жорж САНД.
/ George SAND (Amandіne-Lucіe-Aurore DUDEVANT)/,
(1804 - 8.6.1876),
французька письменниця.

Увечері того дня в Парижі військовослужбовець Моріс Дюпен імпровізував на скрипці, а його дружина Антуанетта-Софі-Вікторія в чарівному рожевому платті танцювала під ці звуки контрданс. Раптово відчувши легкий біль, вона вийшла в сусідню кімнату.

Через хвилину почувся голос її сестри Люсі: "Моріс! Скоріше сюди! У вас народилася дочка!" - "Ми назвемо її Авророю, - сказав Моріс, - це ім'я моєї улюбленої матері..." Тітонька Люсі сказала: "При її народженні звучала музика, а мати була в рожевому платті - її чекає щастя". От так народилася Аврора ДЮПЕН, у заміжжі ДЮДЕВАН, а взагалі більше відома як французька письменниця із чоловічим псевдонімом Жорж САНД.

З її творів пам'ятають хіба що роман "Консуело", але всі знають, що вона ходила в чоловічому костюмі, говорила басом, курила люльку, лазила по ночах у вікно до Шопена й взагалі поводилася зухвало. Можливо, у цьому й складалося її щастя?

З іншої ж сторони, такий суворий критик, як Віссаріон БЄЛІНСЬКИЙ, що раніше ставився до її творчості різко негативно, назвав Жорж Санд геніальною жінкою, "першою поетичною славою сучасного світу".